ПІД ЧАС ПРОВЕДЕННЯ 37 СЕСІЇ РПЛ ООН NGO PUBLIC ADVOCACY ПОДАНО ЗАЯВУ ПРО НЕДОПУЩЕННЯ ПРИНЯТТЯ ПАРЛАМЕНТОМ УКРАЇНИ ДИСКРИМІНАЦІЙНИХ ЗАКОНОПРОЕКТІВ 4511, 4128, 5309

Зокрема, в заяві зазначено, що Українська Православна Церква продовжує повідомляти про порушення своїх прав на майданчиках ОБСЄ та РПЛ ООН (див. Заяву Голови представництва УПЦ при міжнародних організаціях єпископа Віктора Коцаби на нараді ОБСЄ 22-23 червня 2017 року), також факти численних порушень прав підтверджені повідомленнями місії ОБСЄ, звітами Управління Верховного комісара ООН з прав людини та Державного департаменту США з питань релігійної свободи, інформаційними повідомленнями правозахисних організацій в процедурі Універсального періодичного огляду 28 сесії РПЛ ООН.

Таким чином, в Україні склалась ситуація, що несе загрозу релігійній стабільності.

Особливе занепокоєння викликає можливість прийняття парламентом України законопроектів № 4128, 4511, 5309, якими вводиться правове поняття «самоідентифікації» особи з релігійною громадою, встановлюються виняткові обов’язки щодо однієї релігійної конфесії в порівнянні з іншими, вводиться обов’язок примусової зміни існуючих найменувань релігійних громад. Перераховані пропозиції авторів законопроектів не відповідають нормам міжнародного права, суперечать практиці регулювання аналогічних правових відносин в країнах ЄС та США та несуть в собі загрозу релігійному миру та стабільності в України.

У зв’язку з цим, NGO Public Advocacy закликає українських парламентаріїв утриматися від прийняття даних законопроектів, та рекомендує міжнародному співтовариству надати державі підтримку для недопущення подальших порушень прав віруючих.

Повний текст заяви NGO Public Advocacy опублікований на сайті ООН за посиланням:https://documents-ddsny.un.org/doc/UNDOC/GEN/G18/025/00/PDF/G1802500.pdf

Вищевказані питання були порушені в ході зустрічі глави NGO Public Advocacy Денисова О.С. зі спеціальним доповідачем ООН з питань свободи переконань та релігії паном Ахмедом Шахідом, якому були передані скарги громад УПЦ та документи, що стосуються викладених питань. До компетенції спецдоповідача входить експертиза законопроектів, що стосуються питань релігії та комунікація з державами з питань релігійних прав.