ПРО ПОРУШЕННЯ ПРАВ ВІРУЮЧИХ УПЦ ЗАЯВЛЕНО ЗА ЧАС ПРОВЕДЕННЯ 13 СЕСІЇ ФОРУМУ ООН З ПИТАНЬ МЕНШИН

 

20.11.2020 р Голова правозахисної організації Public Advocacy Денисов О.С. виступив із заявою на 13 сесії форуму ООН з питань меншин. Форум розглядав питання промов ненависті, в тому числі які розповсюджуються через соціальні мережі, а також пов'язані з цим явищем правопорушення. У форумі брали участь Верховний комісар ООН з прав людини Michelle Bachelet, спеціальний доповідач ООН з питань меншин Fernend de Varenes, представники дипломатичних місій держав-учасниць ООН, неурядових і міжурядових організацій.

 

Виступ глави правозахисної організації, в цей раз, містило кілька критичних зауважень на адресу чиновників ООН, зокрема Денисов О.С. заявив про недостатню реакції структур ООН на скарги та звернення віруючих на адресу міжнародних процедур захисту прав. Незважаючи на те, що з 2016 року на захист віруючих УПЦ на адресу спеціальних процедур ООН був спрямований потік скарг і звернень, комунікація, спрямована в 2018 році 4 спеціальними доповідачами ООН до уряду України в зв'язку з порушеннями прав віруючих, хоча і свідчить про міжнародне визнання фактів порушень прав УПЦ, однак не є достатньо результативною реакцією міжнародного правозахисного механізму. Необхідна конкретна і адресна критика поведінки політиків і бездіяльності державної влади з боку міжнародної спільноти.

 

Відповідно до норм міжнародного права і концепцією прав меншин до цієї категорії відноситься не тільки такі, що традиційно розуміються, етнічні чи національні спільноти, а й будь-яка група людей, які об'єднані релігійними, національними, етнічними або іншими ознаками, які складають меншість по відношенню до всього населення конкретної країни або складають меншість в конкретному локальному регіоні.

 

Тому для цілей захисту прав віруючих наше НГО використовує, в тому числі, і блок міжнародної активності і норми права, що застосовуються до цієї галузі, тим більше що на форумі присутні відповідальні чиновники ООН, які повинні постійно одержувати інформацію про порушення прав цільової групи, яку захищають. Особливо актуальною є тематика риторики ненависті по відношенню до УПЦ. Як відомо, у багатьох випадках правопорушники не соромляться використовувати пропаганду насильства та ненависті, викладаючи відеодокази своїх злочинів в соціальні мережі, як це було наприклад у справі про руйнування майна та переслідуванні священнослужителя УПЦ в м. Золочів Львівської області.

 

Раніше про порушення прав віруючих НГО Public Advocacy було заявлено в ході 45 сесії Ради з прав людини ООН та наради ОБСЄ SHDIM III

 

Повний текст заяви Денисова О.С. буде доступний на WebTv ООН і за посиланням на YouTube каналі організації .