ПРАВОЗАХИСНА ОРГАНІЗАЦІЯ ЗВЕРНУЛАСЬ ІЗ ПУБЛІЧНИМИ ЗАПИТАМИ ДО ОРГАНІВ ДЕРЖАВНОЇ ВЛАДИ ТА МІСЦЕВОГО САМОВРЯДУВАННЯ ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ У ЗВ`ЯЗКУ ІЗ ІНФОРМАЦІЄЮ ПРО ПОРУШЕННЯ ПРАВ ВІРЯН УПЦ У М. ЗОЛОЧІВ

 

Враховуючи інформацію, яка вміщена у заяві юридичного відділу УПЦ щодо порушень прав віруючих УПЦ, а саме – щодо фактів дискримінації вірян УПЦ у звя`зку із будівництвом культової споруди у м. Золочів, NGO "Public Advocacy" розпочато перевірку викладених фактів.

 

Зокрема, нами підготовлено запити до органів місцевого самоврядування м. Золочів та до державних органів обласного рівня із проханням підтвердити або спростувати наявність публічних звернень органів державної вдати та місцевого самоврядування про «заборону Московського патріархату» та інших подібних висловлювань з боку публічних політиків та державних службовців.

 

Запити спрямовані у межах участі NGO "Public Advocacy" – правозахисної організації із спеціальним консультативним статусом при Економічній та соціальній раді ООН – у процедурі розгляду виконання державою Україна міжнародних зобов`язань щодо дотримання прав людини Універсального періодичного огляду ООН та в межах контролю розгляду спільної міжнародної комунікації спеціальних доповідачів ООН щодо порушень прав віруючих УПЦ, яка була спрямована державі Україна 30.10.2018 року. 

 

Раніше правозахисна організація NGO Public Advocacy виступила організатором спеціального івенту в штаб-квартирі ООН в Женеві щодо положення релігійних конфесій православного віросповідування України, Чорногорії, Північної Македонії та Ближнього Сходу.